Индексите в САЩ започват сесията със слаби движения в деня, който пазарът отбелязва една година от победата на Доналд Тръмп на президентските избори, пише CNBC.
S&P 500 се търгува с понижение от 0,17%, а Dow Jones industrial average отчита спад от 0,15%. Технологичният Nasdaq също е на червена територия, като изтрива минималните 0,06%.
От избирането на Тръмп за президент на САЩ основните индекси в САЩ прибавят 20% към стойността си. Изборната победа на Тръмп донесе надежди за данъчна реформа, която повдигна настроението на инвеститорите.
В началото на сесията книжата на Regeneron се представят най-силно в състава на S&P 500, като нарастват с 6,6% след публикуването на по-добри от очакваното финансови резултати.
Някои от най-добре представящите се сектори в началото на сесията са аерокосмическата промишленост, отбраната и технологиите, които за година отчитат ръстове с по около 40%.
Ралито след изборите беше белязано и от много ниска волатилност. Миналата седмица индексът, измерващ волатилността - CBOE Volatility index, се понижи под 9 пункта за трети път в историята си.
„Никой преди година нямаше да повярва, че 12-те месеца след изборите ще бъдат сред периодите с най-слабо колебание на капиталовите пазари“, коментира Райън Детрик, старши пазарен стратег в LPL Financial, пред CNBC.
Силното представяне на пазара след изборите съвпада и с подобряването на глобалните икономически условия, добавя Майкъл Шаул, председател и главен изпълнителен директор на Marketfield Asset Management.
Според него това е една от причините за ръста на акциите, въпреки че той не отрича и влиянието на изборите върху инвеститорските нагласи.
Сезонът на отчетите също е силен, като 74% от компаниите от S&P 500, които са публикували резултатите си, надминават очакванията на Wall Street според FactSet.
*Данните са актуални към 17:15 часа


Какво ще бъде времето в понеделник?
ТИР с опасни неизправности е спрян от движение на АМ "Тракия"
Тежка катастрофа със загинал
Борисов: Правителството на Радев имитира работа
Хаджиевски: Имаме потенциал и възможности
Най-старата млечна компания в Италия използва нов начин за заем срещу сирене
Кой всъщност поддържа изкопаемите горива живи? Данъкоплатците
Светът има проблем с аншоата
Корейските акции са най-добрите в света, но се търгуват по-евтино от всякога
Линдзи Греъм, ключов съюзник на Тръмп в Сената, почина след внезапно заболяване
Как Льо Ман 2026 роди нова глобална марка
Българска група крадяла коли от Германия, като ги вземала под наем
Renault на два пъти отказа да продаде акции на BYD
BMW X5 на старо: плюсове и минуси
Continental улеснява максимално маневрирането с ремарке
Стивън Сегал: Третата световна война наближава
Пенсионер рибар оцеля 6 дни в дивата природа
Зеленски дълбоко натъжен от смъртта на сенатора